domů!

Konečně šťastný domov
ve spolupráci s www.kockaapravo.cz

-----------------------------------------------------------------
Existují dvě útočiště před bídou světa - hudba a kočky
Albert Schweitzer
-----------------------------------------------------------------
Doma
O nás
Akce
Příjem koček
Příběhy koček
Nabídka koček
Zápisy ze schůzí
Naši sponzoři
Návštěvy
Kontakt
Facebook

Napsali/ natočili o nás:
- v Rumburských novinách:
      - č. 10/2009
      - č. 01/2010
- v Děčínském deníku
- Chcete mě? na www.ivysilani.cz


Fotky:
- našly svůj domov
Naším hlavním cílem je zmírnit utrpení vyhozených, potulných a opuštěných koček. Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je KASTRACE těchto koček. Je potřeba zapojit co nejvíce lidí. Je potřeba informovat veřejnost, jak velké je utrpení kočky, která je vyhozena na ulici, jak strádá, ale dál se nekontrolovatelně množí!

Dalším naším cílem je oslovit širokou veřejnost na téma, jak nerozumné je dávat dětem jako dárek kočku, psa, či jakékoliv jiné zvířátko!!! Nabízíme jakoukoliv radu a pomoc ohledně vaší kočky.

Chcete dát vaši kočku vykastrovat a nevíte, jak na to? Bojíte se, že při kastraci bude trpět? Nebo nemáte čas? Ochotně vám ve všem poradíme a pomůžeme. Stačí nám zavolat.

Jedete na dovolenou a nevíte, kdo vám kočku nakrmí? Zavolejte, my vám rádi vaši kočku pohlídáme.

Ale i náš Azyl potřebuje pomoc, jsme vděčni za cokoliv - krmivo, stelivo a podobně.
(na finanční příspěvky vydáváme daňově uznatelné potvrzení)

Náž azyl zvenku
náš azyl zvenku

nahoru

Náš azyl zevnitř
náš azyl zevnitř

nahoru

náš azyl zevnitř
nahoru


PODMÍNKY PRO UMÍSTĚNÍ VAŠÍ KOČKY V NAŠEM AZYLU

Pokud se již z jakéhokoliv důvodu nemůžete starat o vaši kočku a potřebujete ji umístit v našem azylu, musíte splnit tyto podmínky:
- financovat vaší kočce: stravu, stelivo, odčervení a kastraci popř. očkování
- pokud bude nemocná, lékařskou péči
Pobyt vaší kočky a péče o ní je u nás zdarma.
Můžete kdykoliv vaší kočku navštívit a přesvědčit se, že je v pořádku.
Toto opatření jsme museli zavést z důvodů těžké finanční situace našeho azylu. Nyní máme v našem azylu 10 koťat a dalších 20 koček. Péče o tyto kočky je velmi nákladná, vše hradíme z vlastních prostředků a prosíme sponzory o jakoukoliv pomoc. Kdo má zájem o prohlídku našeho azylu je srdečně zván. Je však nutné předem zavolat a ohlásit se.
Děkujeme za pochopení.
Za kočičí azyl "Konečně šťastný domov"           
Miluše Honsů                          


Konečně šťastný domov bilancuje rok 2009
(7.2.2010)

Hlavním cílem kočičího azylu Konečně šťastný domov v Rumburku je kastrace potulných a opuštěných koček. Od března roku 2009, kdy jsme azyl založili, se nám podařilo vykastrovat přes čtyřicet koček. Po kastraci jsme vždy kočku doléčili, určili jí opatrovníka a i dále ji sledujeme. Nejhoršími lokalitami, co se toulavých zvířat týká, je sídliště V Podhájí, Matušova a Jiříkovská ulice. Pracovali jsme ale i v jiných částech města a v jeho okolí.
Během uplynulého roku prošlo naším azylem šestnáct koťat, ale jen dvanáct z nich se nám podařilo umístit u hodných lidí. Zbývající čtyři koťata zůstala v našem azylu. Celkem tu nyní máme osmnáct kočiček.
V tomto roce se u nás objevilo příliš mnoho koťat, která nikdo nechtěl a která tak ztratila naději na šťastný život. Znovu tedy apelujeme na širokou veřejnost: „Dejte vykastrovat vaši kočku. Nepořizujte si koťata jen na hraní svým dětem!"
Stává se nám, že majitel kočky, kterého přemlouváme k její kastraci, argumentuje tím, že koťata jsou roztomilá a děti si s nimi hrají, a když už je to nebaví, tak se pro koťata vždycky nějaký nový majitel najde. A my se ptáme: „Kde končí takové roztomilé kotě? Na ulici nebo v popelnici!" Kastrací koček se zabrání dalšímu utrpení mnoha nechtěných koťat.

Rádi bychom poděkovali všem sponzorům, kteří přispívají na náš azyl a na kastrace koček, a také všem lidem, kteří nám pomáhají i jinou činností.

Za kočičí azyl Konečně šťastný domov děkuje Miluše Honsů

Článek je rovněž otištěn v Rumburských novinách - klikněte pro přechod na RN
zpět na hlavní stránku