domů!

Konečně šťastný domov
ve spolupráci s www.kockaapravo.cz

-----------------------------------------------------------------
Existují dvě útočiště před bídou světa - hudba a kočky
Albert Schweitzer
-----------------------------------------------------------------
Domů
O nás
Akce
Příjem koček
Příběhy koček
Nabídka koček
Zápisy ze schůzí
Naši sponzoři
Návštěvy
Kontakt
Facebook

Napsali/ natočili o nás:
- v Rumburských novinách:
   - č. 10/2009
   - č. 01/2010
- v Děčínském deníku
- Chcete mě? na www.ivysilani.cz


Fotky:
- našly svůj domov


Sledování přístupů: počítadlo.abz.cz

Příběhy našich koček

Kotě od motoru
Pes už našel svůj domov
Krabice s koťaty
Příběh těžce zraněného kotěte
Želva
Sisi
Pejsek má nový domov
Stříbrňák má nový domov
Příběh kočky Bety
Chytrá kočka
Pacička našla nový domov!
Příběh o hrdinském pochodu kocoura Mišpulína
Příběh o Matúšovi z Matušovky
Příběh o kočce Mamce z Dymníka
Příběh o Duhovém kocourovi
Příběh o kočce Hance

Kotě od motoru

Toto je příběh koťátka, které k nám přicestovalo na motoru auta. Dalo nám spoustu práce než z něj vyrostla krásná zrzka. Už má i nový domov a psího kamaráda.

Pes, který byl v nouzi už našel nový domov!

2 letý vlčák žil v otřesných podmínkách stále přivázaný na řetězu... už má nového páníčka až v Pardubicích.V noci nám někdo hodil kartonovou krabici za bránu...
a po otevření...

...v ní byla 3 koťata, čistá a dobře živená.
V sobotu ve 23:30 hod mě probudila SMS – hodil jsem vám za bránu koťata tak se o ně postarejte!!
Máme vyhlášený stop-stav a přesto jsou lidé tak bezohlední a hážou nám koťata za bránu.
Náš azyl má kapacitu 30 koček a máme jich 63. Toto není jediný případ, děje se to každou chvíli. Toto množství koček se opravdu nedá zvádat. A tak znovu prosím kastrujte své kočky!!!
nahoruPříběh těžce zraněného kotěte

Přivezli nám zraněnou kočičku, bez ouška z těžkým zánětem očí a roztrženou nožičkou. Takto vypadala:


Po měsíci léčby u nás kočina vypadala takto:

nahoruŽelva

Před dvěma lety nám do našeho azylu přivezli želvu kterou při záplavách našli na zahradě. Máme na zahradě rybníček ve kterém se želva zabydlela. Přežila i zimu byla spokojená nechala se i krmit z ruky. Ale v loni v červnu najednou zmizela. Asi 500m za naší zahradou je velký rybník, kde rybáři loví ryby. Před 14dny vylovili naši želvu! Bohužel jí chytli na háček, který želva spolkla i s vlascem. Odvezli jsme želvu na kliniku Mvdr. Russa do Sosnové, kde želva prodělala velmi nákladnou operaci, zvládla vše dobře už je doma, ale ještě bere s antibiotika a do rybníčku se vrátí až bude u úplně zdravá. Držte jí všichni palce ať se nám úplně uzdraví!

nahoru


Smutný příběh kočky Sisi

Před měsícem nám pán z Krásné Lípy přivezl tuto krásnou siamskou kočku, která se k němu přitoulala ve velmi špatném zdravotním stavu. Poskytli jsme jí tu nejlepší péči, jakou jsme mohli. Sisi pěkně přibírala a zanedlouho nám porodila dvě koťátka, ale bohužel byla mrtvá. Sisi byla tak vysílená a další dvě koťátka už neměla sílu porodit. Odveza jsem jí na kliniku, kde prodělala operaci a koťátka se podařilo oživit. Vše vypadalo velmi dobře, Sisi začla i kojit a starat se o koťátka. Ale za několik dnů Sisině naprosto odešly ledviny a zemřela. Koťátka jsem začla krmit lahvičkou každé dvě hodiny. Zatím jde vše velmi dobře, držte koťátkům palce ať vydrží.
Pokračování příběhu o Sisi

Tak nám zůstalo jedno koťátko, je to kocourek a jmenuje se Samík. Je to velký rošťák, už baští i granulky a chodí i na záchůdek.
nahoru


Pejsek má nový domov

Pejsek našel nový domov, má hodnou rodinu a nové kamarády.

nahoru


Příběh o Stříbrňákovi

Tohoto kocourka nám v sobotu 19.1.2013 přivezla paní, která ho našla na sídlišti venku ve velkých mrazech. Kocourovi zemřela majitelka. Ač se vše nahlásilo na příslušných místech, úředníci rozhodli, že kocour je dědictví a tak to není věc města. Kocourka zdědila důchodkyně, která se již stará o 7 vyhozených koček, kterých se ujmula. Bohužel paní nemá ani na kastraci těch 7 koček, tak kocourek Stříbrňák skončil na ulici. Kocourka jsme odvezli na veterinu. Má těžký zánět pravého oka, snažíme se oko zachránit, bere spousty léků a kapek, doufáme, že mu oko zachráníme a nepříjde o něj. Pokud by se našel hodný člověk, který by kocourka adoptoval (třeba i na dálku), ozvěte se nám. Stříbrňák je nádherně zbarvený, velmi hodný, klidný a trpělivý, rád se mazlí, dobře snáší léčbu i když má velké bolesti.
Doufáme že vše dobře dopadne.nahoru


Stříbrňák už má nový domov

Kocourek Stříbrňák má nový šťastný domov. Stříbrňákovi jsme očičko zachránili, je naprosto zdráv a už si užívá nového domova. Novým majitelům dělá jen samé radosti.

nahoru


Uzdravení kočky Bety

Kočka Bety se po operaci dlouho léčila, ale už je v pořádku. Je sice bez uší, ale daří se jí dobře.

nahoru


Kočka Bety je po operaci

Kočka Bety prodělala operaci uší a očí. Dobře se hojí, pěkně přibrala a už chodí i ven.

nahoru


Smutný příběh kočky ,,Bety''

Dne 18.10.2011 se našla kočka ve velmi špatném stavu, dali jsme jí jméno Bety.Má se čile k světu, ale bude jí trvat delší čas než se dá do pořádku.

Chytrá kočka


V pátek 30.3. odpoledne v Křečanech u Rumburka si jedna potulná kočka, která se v této lokalitě pohybovala už delší dobu,klidně došla na tamní MÚ a začla rodit. Porodila dvě zdravá koťata a byla převezena do našeho azylu. Kočka i koťata jsou v pořádku, pokud by měl někdo zájem o kočku nebo kotě, volejte 604919413.
Pacička našla nový domov!


Na naší Pacičku se usmálo štěstí. Jedna hodná paní uviděla naší Pacičku na našich stránkách a přijela si pro ni. Má se naprosto skvěle, má moc hodné páníčky, taky má dva kočičí kamarády a pejska. Přejeme všem kočkám, aby našli tak šťastný domov jako Pacička.

Příběh o Pacičce

Jmenuji se Pacička a jedna hodná paní mě našla v lese s ošklivě bolavou pacičkou. Odvezla mě do azylu "Konečně šťastný domov". Musela jsem hned k paní doktorce, kde jsem prodělala dvě operace a přišla jsem o packu. Dlouho jsem se léčila, moc to bolelo, ale už jsem v pořádku. Umím všechno jako kdybych měla všechny čtyři pacičky. Hledám hodného človíčka, který by mě měl rád, moc ráda se mazlím a jsem čistotná.
zpět na seznam příběhů

Příběh o Mišpulínovi

Ahoj lidičky,
jmenuji se Mišpulín a žiju už 3 roky v DZR Krásná Lípa. Před rokem mi umřel můj páníček, ale starali se o mě ostatní uživatelé a měl jsem se docela dobře. Ale najednou někdo nařídil, že musíme já a moji dva kočičí kamarádi pryč. Někteří uživatelé nás nechtěli dát, ale nedalo se nic dělat. Tak mě odvezli do kočičího azylu "Konečně šťastný domov". Dali mě vykastrovat, byli na mě hodní a moc mě přemlouvali, abych zůstal, ale mě se moc stýskalo po domově a tak jsem se vydal na cestů domů. Přešel jsem celý Rumburk, les, celou Krásnou Lípu a za 4 dny jsem byl doma. Stal se ze mě hrdina a už mě doufám nikdo nevyhodí! Všichni se se mnou mazlí.
Ahoj váš MišpulínPokračování příběhu o Mišpulínovi

Ahoj lidičky,
jsem to opravdu já, Mišpulín. Taky se na mě usmálo štěstí našla si mě moje nová kamarádka Nikolka, teď bydlím v Liberci a mám se moc dobře. Jsem jen v bytečku a mají mě tady všichni moc rádi. Přeju všem kočkám, aby se měly tak dobře jako já.
Ahoj
Mišpulín z Krásné Lípy.
zpět na seznam příběhů

Příběh o Matúšovi z Matušovky jak ke štěstí přišel

Ahoj lidičky,
to jsem já, tulák z Rumburka. Dlouho jsem se toulal po Rumburku až jsem zůstal v Matušově ulici, kde mě krmili hodní lidé a také paní z kočičího azylu Konečně šťastný domov. Ale byl moc velký mráz a tak mě vzali do azylu, vyléčili a už jsem tu zůstal. Už nejsem tulák, ale jmenuji se Matůš.
Přijďte se na mě podívat a můžete mi donést něco dobrého na zub.
Váš Matúš

Takto jsem vypadal v zimě 2009


Dnes už jsem fit ...


A dnes se mám nejlíp...
Asi jste mě ani nepoznali, mám se teď naprosto skvěle. V azylu bylo také dobře, ale doma je doma. Jednou přišla do azylu paní a vybrala si mě, no to jsem měl štěstí. Mám teď svoji paničku jen pro sebe. Přeju všem kočkám, aby se dostali k tak hodným lidem jako mám teď já.
Ahoj, jdu si dát něco dobrého na zub.
Matúš

zpět na seznam příběhů

Příběh o Mamce z Dymníka

Ahoj lidičky,
jmenuji se Mamča a narodila jsem se na Dymníku pod kontejnerem. Měli jsme tam docela dost jídla, a tak jsme se množili a bylo nás tam opravdu hodně. Až jednou přišli nějací lidé a všechny nás pochytali a naházeli do jedné odporné studené místnosti, kde nám dávali jen psí krmení. Jídla bylo málo, byla tam zima, hodně koček onemocnělo a umřelo, ale nikdo nás neléčil, jen vynášeli mrtvé kočky pryč. Bylo to hrozné!
Až jednoho dne nás, které jsme přežily, vypustili zase ven. Vrátila jsem se na Dymník a narodila se mi koťátka, která ale byla mrtvá. Ta paní, která mě chodila krmit, mě chytla a odvezla do azylu „Konečně šťastný domov“, kde mě vykastrovali a také vyléčili. Byla jsem hodně nemocná, takže jsem tam byla celý měsíc. Dávali mi tam dobré jídlo a pěkně se o mě starali. Ale vrátili mě zpátky na Dymník, kde jsem doma. Koťátka už mít nebudu, jsem tu spokojená, mám tady taky nějakou práci. Když jsem tu nebyla, moc se tady rozmnožily myši, tak mám co dělat!
Až půjdete na procházku, přijďte se na mě podívat a můžete mi přinést něco dobrého na zub!
Vaše Mamča


zpět na seznam příběhů

Příběh o DuhovémAhoj lidičky,
jmenuji se Duhový. Narodil jsem se v Jindřichově u hranic pod jednou kůlnou, měl jsem hlad a hledal jsem něco k snědku až jsem došel do azylu Šťastný domov. Žiju tady už 3 roky, mám se tady dobře. Letos v létě jsem spal na poli a zrovna začali sekat pole. Lekl jsem se a skočil rovnou do sekačky.
Ouvej, to byla hrozná bolest. Přišel jsem o zadní packu! Ani nevím jak jsem se dostal domů. Jakmile mě našli, hned mě odvezli k panu doktorovi. Museli mě třikrát operovat a já pořád jezdil k panu doktorovi a taky jsem musel nosit na krku krunýř, abych si packu nekousal. Už je to dva měsíce, co se mi to stalo. Teď jsem už zase v pořádku.
A zase skáču přes kaluže!!!
Váš Duhový


zpět na seznam příběhů

Příběh o Hance

Ahoj lidičky,
Ale nějak se mi začalo stýskat a tak jsem našla cestu zpět do Matušovy ulice. Ale ouvej! Zlí lidé nám zburali náš domeček a zakázali hodným lidem, aby nás krmili. Tak mě vzali zpět do azylu a jsme tady s Matúšem a je nám dobře.
Přijďte se na nás podívat.
Ahoj Hanka


zpět na seznam příběhů